dzisiaj jest: 20 kwietnia 2019. imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Urząd Gminy Jastrzębia
tel. +48 48 384-05-05
urzad@jastrzbia.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
Nowa strona internetowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzbi.

http://www.gopsjastrzebia.pl/

16 grudnia 2011 r. odbyła się Konferencja podsumowująca realizację IV edycji projektu „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS. Projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi.

W Konferencji wzięło udział ponad 50 osób, m.in. Pani Sekretarz Renata Leśniewska, Przewodniczący Rady Gminy Pan Zygmunt Kamiński, radni i sołtysi oraz dyrektorzy szkół z terenu gminy Jastrzębia. Nie zabrakło również uczestniczek tegorocznej edycji projektu.

Podczas Konferencji przedstawiono główne założenia projektu oraz osiągnięte rezultaty. Przewodniczący Rady Gminy oraz Pani Sekretarz wręczyli dyplomy oraz upominki uczestniczkom projektu.

Szczególnie miłym momentem było wystąpienie uczestniczki projektu Pani Hanny Skwira, która w imieniu wszystkich uczestniczek wyraziła podziękowania dla pracowników GOPS za możliwość udziału w projekcie i zdobycia nowych kwalifikacji.  

Konferencję uświetnił występ dzieci ze szkoły podstawowej w Jastrzębi, które przedstawiły repertuar świąteczny.

 

 

 

Konferencja „Akademia Integracji Społecznej - promocja Dobrych Praktyk Programu Integracji Społecznej” w gminie Jastrzębia.

Dnia 25 października br. w Jastrzębi odbyła się Konferencja „Akademia Integracji Społecznej - promocja Dobrych Praktyk Programu Integracji Społecznej”.

W Konferencji wzięło udział ponad 100 osób, w tym zaproszeni przedstawiciele pięciu zaprzyjaźnionych gmin, radni i sołtysi z terenu gminy Jastrzębia, dyrektorzy szkół, przedstawiciele stowarzyszeń funkcjonujących w gminie Jastrzębia, ks. proboszcz Grzegorz Stańczak, a także lokalni liderzy.

Konferencja miała na celu promocję Dobrych Praktyk Programu Integracji Społecznej oraz wymianę doświadczeń i doskonalenie form integracji i aktywizacji społecznej.

Spotkanie otworzył Wójt Gminy Zdzisław Karaś podsumowując realizację Programu Integracji Społecznej na terenie gminy Jastrzębia. Głównym punktem programu była prezentacja projektu „Szkolenie 15 rodziców z dziećmi w wieku     5 lat w zakresie wiedzy opiekuńczo-wychowawczej” zrealizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi. Projekt ten został bowiem laureatem Konkursu Akademia Integracji Społecznej i uzyskał miano Dobrej Praktyki Programu Integracji Społecznej jako jeden z trzydziestu projektów w całym kraju.

Szczególnie przyjemnym momentem było wręczenie upominków dla uczestników w/w projektu przez Panią Barbarę Kwaśniewską - Kierownik GOPS w Jastrzębi.

Dobre Praktyki zaprezentował równiż Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju    i Promocji Wsi Bartodzieje Pan Wojciech Ćwierz, ze szczególnym uwzględnieniem projektu „Klub Seniora jako alternatywna forma spędzania czasu wolnego” zrealizowanego w ramach Programu Integracji Społecznej.

Swoim występem Konferencję uświetnił Klub Seniora z Bartodziej prezentując pokaz tańców ludowych, kabaret „Wesoły dziadek” działający przy Klubie Seniora oraz zaprzyjaźniony zespół ludowy z Jedlanki.

Mamy nadzieję, że udział w Konferencji zainspiruje gości do podejmowania działań z zakresu integracji i aktywizacji społecznej.

  

  

  

  

„Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość” - wycieczka do Zakopanego

W dniach 21 - 23 września 2011 roku uczestniczki projektu „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość” wzięły udział w wyjeździe integracyjno-szkoleniowym do Zakopanego.

Grupa uczestniczyła w warsztatach aktywnego poszukiwania pracy, które poprowadził doradca zawodowy.

Nie zabrakło również czasu, aby odbyć wycieczkę nad malowniczo położone Morskie Oko, najpiękniejsze jezioro w Tatrach. Podczas spaceru dookoła jeziora mogliśmy liczyć na bliski kontakt z naturą oraz podziwiać niezapomniane widoki.

Z całą pewnością wyjazd przyczynił się do zwiększenia integracji grupy.

  

Wycieczka do ZOO

Dnia 28 września 2011 r. 15 dzieci wraz z rodzicami wzięło udział w wycieczce do Zoo w Warszawie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi.

Wyjazd został zorganizowany w ramach realizcji przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi projektu „Szkolenie 15 rodziców z dziećmi w wieku 5 lat w zakresie wiedzy opiekuńczo-wychowawczej” w ramach Akademii Integracji Społecznej PPWOW.

Dzień ten dostarczył uczestniczącym wielu wrażeń i pozytywnych emocji. W grupie byli i tacy, którzy po raz pierwszy odwiedzili ZOO. W ogrodzie zoologicznym wycieczkowicze spędzili cztery godziny, spacerując i podziwiając zwierzęta. Najwięcej radości najmłodszym uczestnikom wycieczki sprawił widok żyraf, lwów i tygrysów. Dużo zabawy przysporzyła również wizyta na dziedzińcu zwierzęcym, gdzie uczestnicy mogli głaskać zwierzęta.

Uwieńczeniem wyjazdu był zorganizowany obiad dla uczestników wycieczki.

 

 

 

Sprawozdanie z działalności GOPS za 2010r.
Zobacz dokument ...
Ogłoszenie o wyniku naboru na stanowisko - Psycholog
Zobacz pełną treść ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku naboru - Doradca zawodowy
Zobacz pełną treść ogłoszenia
Ogłoszenie o wyniku naboru

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU – Pracownik Socjalny do projektu pn: „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Zobacz treść ogłoszenia ...

Nowy projekt systemowy realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi rozpoczął nową edycję projektu systemowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


Tytuł projektu: „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość

Projekt realizowany jest w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2011 r.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa 14 kobiet, klientek Ośrodka.


Do udziału w projekcie zakwalifikowano 8 kobiet bezrobotnych oraz 6 rolniczek. Są to osoby zamieszkujące na terenie gminy Jastrzębia.

Działania skierowane do uczestniczek projektu:

1.      szkolenia zawodowe (jedna osoba weźmie udział w jednym szkoleniu):

·         magazynier-sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej,

·         obsługa gastronomiczna,

·         opiekunka dziecięca,

·         kosmetyczka ze stylizacją paznokci i elementami wizażu.

2.      warsztaty z doradcą zawodowym

3.      warsztaty z psychologiem

4.      konsultacje z fryzjerem i kosmetyczką

5.      warsztaty podnoszące kompetencje społeczne

6.      wyjazd integracyjno - szkoleniowy.

Uczestniczkom zapewnimy wyżywienie podczas szkoleń oraz zwrot kosztów dojazdu na zajęcia.

 

 Nabór na stanowisko:  Psycholog

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi  ogłasza nabór na stanowisko: Psycholog do projektu pn. „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość”

Zobacz pełną treść ogłoszenia

Nabór na stanowisko:  Doradca zawodowy  

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi ogłasza nabór na stanowisko: Doradca zawodowy do Projektu pn.  „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość”

 

Zobacz pełną treść ogłoszenia

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACOWNIKA SOCJALNEGO


Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracownika socjalnego w wymiarze pełnego etatu do pracy w projekcie pod nazwą: „Inwestując w człowieka pomnażamy kapitał społeczny i wygrywamy przyszłość” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu 7 Promocja integracji społecznej Działania 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej.


Zobacz pełną treść ogłoszenia

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA