dzisiaj jest: 20 kwietnia 2019. imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Urząd Gminy Jastrzębia
tel. +48 48 384-05-05
urzad@jastrzbia.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Programy profilaktyczne
Zachowaj Trzeźwy Umysł

Gmina Jastrzębia po raz kolejny przystąpiła do kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Gmina Jastrzębia uczestniczy w kampanii od 2002 roku. Systematyczność działań profilaktycznych przynosi wiele korzyści: mobilizuje młodzież, aktywizuje różne grupy społeczne, rodziców i nauczycieli.

Działaniami Kampanii zostaną objęci uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi.

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień. Jednym z jej najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec wielu patologii, szczególnie picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

Finałowy Konkurs z wiedzy o uzależnieniach w Publicznym Gimnazjum w Jastrzębi

Dnia 26 października 2010 roku w Publicznym Gimnazjum w Jastrzębi odbyły się Finały Konkursu z Wiedzy o Uzależnieniach oraz Niebezpieczeństwie wirusa HIV i choroby AIDS. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomiu na czele z Panem Krzysztofem Górakiem - Wicestarostą radomskim, władze i pracownicy Urzędu Gminy w Jastrzębi, którym przewodził Wójt Gminy Zdzisław Karaś,  członkowie Zespołu ds. Uzależnień przy Staroście Radomskim oraz dyrektorzy i uczniowie szkół z terenu gminy Jastrzębia.

W konkursie z wiedzy o uzależnieniach wzięli udział uczniowie z wszystkich szkół z terenu gminy Jastrzębia, czyli sześciu publicznych i jednej niepublicznej szkoły podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Jastrzębi.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwały główny specjalista ds. promocji zdrowia Wanda Jeszka - koordynator d/s uzależnień w Starostwie oraz Barbara Kwaśniewska – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębi.

Na laureatów Konkursu czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Jastrzębi, m.in. aparaty cyfrowe, urządzenia wielofunkcyjne i Mp3. Rangę wydarzenia podniosło wręczenie nagród przez Wicestarostę Pana Krzysztofa Góraka oraz Wójta Gminy Jastrzębia Pana Zdzisława Karasia. Dzięki temu zwyciezcy poczuli się naprawdę docenieni.

Uroczystość wręczenia nagród poprzedzona była prelekcją na temat szkodliwego działania uzależnień, którą poprowadziła Pani doktor Renata Nowak - kierownik SPZOZ w Jastrzębi. Dyskutowano o terapiach odwykowych oraz możliwościach usprawnienia systemu przeciwdziałania uzależnieniom. 

Uczestnicy obejrzeli również spektakl teatralny przygotowany przez uczniów gimnazjum z Jastrzębi pt: Na pustyni uczuć. Spektakl poruszał bardzo aktualny problem poczucia osamotnienia wśród dzieci i młodzieży. Miał za zadanie uświadomić, że papierosy, alkohol, narkotyki oraz inne środki odurzające nie są sposobem na rozwiązanie problemów. Żywiołowa reakcja młodych widzów świadczy trafności przekazu.

  

 

<<   Kwiecień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

MAPA SERWISU
STATYSTYKA